Image1\
 
 

Dzienny Dom Senior + w Szczecinie przy ul. Królowej Jadwigi 45A i 45 C serdecznie zaprasza osoby 60 +. Zapewniamy podstawową opiekę pielęgniarską, różne formy terapii ruchem, organizujemy zajęcia wspomagające aktywność Seniorów. Organizujemy warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, komputerowe. Wspólnie malujemy, rysujemy, lepimy i wycinamy. Czytamy książki i oglądamy filmy. Organizujemy spotkania i zabawy. Bierzemy czynny udział w różnych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta ale także wyjeżdżamy na wycieczki. Wszystkie nasze działania koncentrują się wokół naszych Seniorów, pokazujemy jak można efektywnie i miło spędzać wspólnie czas. Dysponujemy dobrze wyposażonymi wnętrzami a cały sprzęt jest specjalnie dostosowany do potrzeb osób starszych. Wysoko wykwalifikowana i przyjazna kadra zapewnia Seniorom bezpieczeństwo i pomaga w rozwijaniu pasji. Serdecznie zapraszamy.

logo
 

Dzienny Dom „Senior+” funkcjonuje w Stargardzie od 1 stycznia 2017 roku. Prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż w ramach Umowy o Partnerstwo z Gminą-Miastem Stargard.

Dla kogo przeznaczona jest placówka:

-  dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+

Co proponuje placówka:

- Seniorzy uczęszczający do placówki objęci są darmowym transportem do placówki przystosowanym busem dla osób niepełnosprawnych,

- zapewniamy dzienny pobyt,

- jeden ciepły posiłek dziennie,

- opiekę pielęgniarską,

- terapię zajęciową,

- zajęcia kulinarne,

- zajęcia SPA,

- zajęcia w zakresie aktywności ruchowej indywidualnej i grupowej,

- aktywizacje społeczną i integracje,

- edukację prozdrowotną.

 

Kiedy można skorzystać z zajęć w placówce: od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 16:00

 

Gdzie mieści się placówka: Stargard, ul. Limanowskiego 24, tel. 669 202 630

 

Co zrobić, aby stać się uczestnikiem?

- złożyć wniosek o przyjęcie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stargardzie, ul. Warszawska 9A, tel.:  91 578 45 83,

- po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego przez pracownika MOPS, na podstawie decyzji otrzymuje się skierowanie do DDS+.

 

Kontakt

Dzienny Dom „Senior+”
ul. B. Limanowskiego 24
73-110 Stargard
Tel. 669 202 630
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kadra

Kadra Dziennego Domu „Senior+” w Stargardzie

Kierownik

Animator zajęć

Pielęgniarka

Opiekun os. Starszej

Wolontariusze i praktykanci

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin