Szanowni Państwo ,

w związku z panującą pandemią, mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich Zachodniopomorski Oddział Okręgowy  Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie do odwołania zaprzestaje zbiórek odzieży używanej do oznakowanych logo PCK pojemników znajdujących się w województwie zachodniopomorskim. Pojemniki zostaną zabezpieczone , bez dostępu do nich.

Prosimy także o nie zostawianie obok pojemników worków z odzieżą. Sytuacja jest na tyle poważna, że  wszyscy musimy wykazać dojrzałość społeczną i odpowiedzialność.

PUNKT SOCJALNY ZOO PCK WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ

INFORMUJEMY, ŻE Z DNIEM 23 MARCA 2020 ROKU (PONIEDZIAŁEK)

DZIAŁALNOŚĆ WZNAWIA PUNKT SOCJALNY /ŁAŹNIA

BUDYNEK PCK W SZCZECINIE, AL. WOJSKA POLSKIEGO 63

Łaźnia czynna jest w poniedziałki i wtorki

(z wyłączeniem dni ustawowo wolnych)
 w godz. 7.00 – 14.45

Szanowni Honorowi Dawcy Krwi, członkowie i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża oraz kandydaci na Honorowych Dawców Krwi. Zachodniopomorski Oddział Okręgowy POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA w SZCZECINIE

APELUJE O ODDAWANIE KRWI

w tym wyjątkowym dla wszystkich okresie

 

W ostatnich dniach, w okresie zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem zaobserwowano znaczący spadek liczby donacji krwi. Wszystkie osoby, które są zdrowe i nie miały kontaktu z osobami zarażonymi koronawirusem i nie przebywały w ostatnim czasie za granicą, mogą się zgłosić do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie lub jego Oddziałów Terenowych. Centra krwiodawstwa ograniczyły wszelkie zagrożenia i oddawanie krwi w tym czasie jest bezpieczne.

Poniżej adresy i godziny otwarcia punktów krwiodawstwa w województwie zachodniopomorskim. 

Attachments:
Download this file (APEL O KREW RCKiK.pdf)APEL O KREW RCKiK.pdf

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

W załączeniu znajduje się protokół z podsumowania etapu krajowego XIV edycji programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

O terminie spotkania ze zwycięskim jednostkami PSP i OSP, jak również Najaktywniejszymi Strażakami zostaniecie poinformowani w następnym tygodniu.

Czytaj więcej...

XIV edycja Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” 2019
na szczeblu okręgowym rozstrzygnięta.

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie serdecznie dziękuje jednostkom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, które uczestniczyły w XIV edycji Programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie” pod tytułem  Ognisty Ratownik – Gorąca Krew.

W województwie zachodniopomorskim do Programu przystąpiło 9 jednostek tj. 5 jednostek PSP oraz 4 jednostki OSP. W efekcie realizacji Programu od 02.01. do 14.12.2019 r. pozyskano łącznie od strażaków oraz osób przez nich zachęconych 373,373 litry krwi. Komisja Problemowa ds. Honorowego Krwiodawstwa dokonała oceny realizacji programu na szczeblu okręgowym oraz wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Czytaj więcej...

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin