Image1\
 
 

 

Ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych. Właśnie te wstrząsające dane sprawiły, że program Godne Dzieciństwo, organizowany przez PCK, wchodzi w nową fazę. PCK zachęca Polaków, aby przy codziennych zakupach nie zapominali o najbiedniejszych dzieciach i przypomina o wysłaniu wiadomości sms podczas wizyt w sklepach wybranych marek.

 

Godne Dzieciństwo to program, który powstał z myślą o pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Niedożywienie to ogromny problem wśród młodych Polaków. Badania Instytutu Żywności i Żywienia mówią same za siebie – prawidłowy  sposób żywienia rozpoczęty dopiero w późniejszym okresie życia nie jest w stanie zniwelować utraconych wcześniej możliwości rozwoju psychicznego i fizycznego.

 

Program Godne Dzieciństwo jest całoroczną akcją Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach której dzieci mają zapewnioną kompleksową opiekę, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb. 16 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem, PCK uruchamia kampanię, dzięki której każdy z nas może pomóc dzieciom, nie ruszając się nawet z własnego fotela.

Wystarczy wysłać SMS o treści POMOC pod numer 7364 (koszt wiadomości to 3,69 zł brutto), aby podarować jednemu dziecku jeden ciepły posiłek.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na stronach:

 

http://www.pck.pl/pages,278.html

www.godnedziecinstwo.pl/

 

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin