Image1\
 
 

Zapraszamy na szczecińską edycję Festiwalu Filmowego  WATCH DOCS

 

   Serdecznie zapraszamy  nauczycieli wraz z uczniami  oraz  opiekunów Szkolnych Kół PCK  szkół ponadgimnazjalnych do udziału  w  szczecińskiej edycji Festiwalu WATCH DOCS.

   Festiwal w Szczecinie przebiegać będzie w dniach od 28 do 30 listopada w godzinach: od 17.00 do 21.00 w Sali konferencyjno – bankietowej Nowego Browaru  przy ul. Partyzantów 2.

   Po projekcji filmów widzowie  zapraszani będą do dyskusji. Podczas festiwalu  między innymi  30 listopada zostanie zaprezentowana projekcja  dwóch filmów  o problematyce  uchodźców  i emigrantów – są to filmy: „Ziemia na Lampedusie” oraz „Mama Illegal”.

  Szczecińska edycja Festiwalu WATCH DOCS jest jedną z form „16 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie”. Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Festiwal odbędzie  się   w Warszawie  w terminie od 9 do  15 grudnia br. i jest jedną z największych imprez filmowych na świecie poświęconych prawom  człowieka. Obok festiwalu międzynarodowego odbywa się również festiwal objazdowy WATCH DOCS oraz WATCH DOCS VOD, dzięki czemu  filmy docierają dokilkudziesięciu tysięcy widzów.

 
 
 
 
 

ZOO PCK Szczecin